Bližší informace o penzionu

Jedná se vlastně o chalupu - bývalou kovárnu- se dvěma oddělenými a na sobě nezávislými byty, s vlastními kuchyněmi a koupelnami. V přízemí je možno ubytovat 5 osob na postelích a jednu na přistýlce, v 1. podlaží pak až 12 dospělých a další jednu na přistýlce. Dokončena je i další nadstandardní ložnice pro nejméně čtyři dospělé ve druhém podlaží - podkroví. Celkem je tedy možno ubytovat 19 nocležníků. Objekt nese číslo popisné 34 a je na kraji obce Pěkná. Na mapách.cz ho najdete velice snadno. Je to blízko řeky Vltavy (1 km), jezera Lipna u Nové Pece (7 km) a do Volar pro nákupy také 7 km. Stále zde přibývají nové cyklotrasy, boletický vojenský prostor je pro pěší a cykloturisty již o víkendech přístupný. Splouvání Vltavy , zejména její horní části je letos o trochu více omezené, ale plout z Pěkné na Lipno jde bez problémů.

 

jak mě to napadlo ?

Mít chalupu na Šumavě v blízkosti Vltavy byl vždy můj sen. Ten se splnil a přátelé, kteří tam za mnou jezdili na návštěvu, byli tímto místem unešeni - stejně jako já. To mě vedlo k rozhodnutí postupovat s rekonstrukcí tak, aby v budoucnu mohl být objekt provozován jako penzion. To se kupodivu velice záhy začalo dařit a dnes se snažím vytvořit "rodinu" stálých zákazníků - milovníků Šumavy a podělit se s nimi o to vše krásné, co mi tento můj zamilovaný kraj nabízí.

Naši hosté

Jsou to především ti, kteří se k nám pravidelně vracejí. A jsme za ně rádi. Ale přibývá i nových přátel, zejména z řad fotografů a tzv. "přírodních řízků".

Zleva : Radek, Jirsa, Luďa a Ondra

Jirsa, Michal a Ondra pečou klobásky

Jirsa - kamarád, výborný fotograf WL, nejenže žádnou srandu nezkazí, ale dokonce ji pořád vymýšlí !

To jsem já ... prý vypadám jak ruský ostřelovač...

Marta: