víkendová nabídka

   Rozhodl jsem se nabídnout možnost wildlife fotografování  ptáků (a nejen jich) z mých krytů, rozesetých okolo Pěkné. Protože se druhy a způsoby fotografování v průběhu roku neustále mění, budu aktualizovat tuto stránku tak, jak to bude vyžadovat situace.

Myslím, že by byla opravdu škoda nechat "ležet ladem" dravce, kteří konečně po dvou letech začali dosedat na moje bidýlka nad újedištěm, či jiné ptáky, k nimž se přiblížit s krytem vyžaduje mnoho úsilí a marných čekání. Ale i taková malá a rychlá fotografování parukářek a králíčků (nahrávky jsou takřka stoprocentní zárukou úspěchu), mohou obohatit nejednoho fotografa - milovníka divoké přírody.

    Připomínat, že jisté není nikdy nic - je asi zbytečné, protože se ví, že ptáci a zvířata (a někdy i já) jsou někdy velmi divoká sebranka a nedá se tudíž naplánovat, že si vytouženou fotku skutečně odvezete.

 

Menu :

Jaro

06.05.2010 09:18

 

Slova jsou zbytečná. Jaro je pro milovníky ptactva zaručeně nejlepší období.

Pustil jsem se horečnatě do budování nových krytů, dokonce i dvou pítek, jedno pro druhy obývající pastviny a druhé pro lesní druhy. To první je už téměř hotové, na druhé sbírám materiál, síly a hlavně čas. Také nevíte co dřív?

-fotky z zatím nedokončeného pítka jsou zajímavé už teď:

 

 

Vodní dílo Bačíkovo - Naďpěknoš:

...a zde jsou již první pokusy z hotového krytu :

 

A zde už jsou hotová veledíla :

-nejprve pohled na pítko na pastvině :

- pohled dovnitř :

 - a zde je lesní pítko:

- a pohled zevnitř:

 

 

Fotogalerie: Víkendová nabídka